DECEMBRIS avīze

002z001zVizuļo istabās puzuri kārti.

Celiņi slaucīti, atcelti vārti.Eglīte pušķota priekšā kad mirdz,

Savādi katram tad pukstēt sāk sirds.

 

Kad iedegta pirmā adventa svece, sākas ziemassvētku gaidīšanas laiks - cerību, sapņu piepildījuma un jaunu pienākumu laiks. Taču nav šaubu, ka šis svētku laiks nāk ar siltām domām un labiem darbiem. Ziemassvētku laiks īpaši tiek uzsvērts kā kopā būšana, sirds siltums un mīļums pret tuvākajiem un ne tikai.

Bērnībā ziemassvētki ir sapušķota eglīte, ziemassvētku rūķis vai vecītis, kurš vienmēr kaut ko atnes, ārā sniegs, braukšana no kalna ar ragaviņām, pikošanās...- būt kopā ar saviem mīļajiem un tuvajiem. Kas gan var bērnam būt mīļāks, kā viņa mamma, tētis, vecmāmiņa un vectētiņš, kuri atrod laiku bērnu ieinteresēt, mācīt, dot padomu, uzslavēt, lutināt, uzmundrināt, iedvesmot un vienkārši mīlēt.

Šogad pie mums pirmsskolā būs pavisam citādi svētki - pēc kompetencēm organizēti. Bērni dziedāsies rotaļās, spēlēs spēles un gaidīs ziemassvētku vecīti, skaitīs vecāku iemācītu dzejolīti - darīs to kas viņiem ir interesanti, kas viņus iedvesmo, sagādā prieku un gandarījumu. Ziemassvētkos eglīti rotās bērni ar vecāku līdzdalību. Bez mammas vai tēta tie nav ziemassvētki bērnam. Ģimene ir tā kas bērnu motivē darboties, kas bērnam ļauj izdzīvot bērnību.

"Dzīvē maz ir tik nozīmīgu lietu, kā būt daļiņai no sava bērna bērnības. Kāda jēga kāpt pa karjeras kāpnēm, ja esi palaidis garām pirmos soļus, ko sper paša bērns? Kāds labums no visgreznākā nama, ja neesi atradis laiku tam, lai padarītu šo namu par mājām? Kāda jēga ka tu esi labs speciālists..., bet bērni neatceras ko viņi kopā darījuši vai pat nepazīst savu tēvu? ...." (citāts no grāmatas R. S. Šarma "Mūks kurš pārdeva savu ferari")

Mīlēsim šodien un mācīsim šodien savus bērnus mīlēt, jo laiks izslīd mums caur pirkstiem gluži kā smilšu graudi, lai nekad vairs neatgrieztos. "Tie, kuri jau kopš bērnības prot organizēt savu laiku, dzīvo bagātu un produktīvu dzīvi, kurā netrūkst gandarījuma un prieka. Turpretī tie, kuri nav bijuši spiesti ievērot principu, ka prasme organizēt laiku nozīmē prasmi veidot savu likteni, nekad arī neapjautīs savu iespēju dzīvot labāk, bagātāk un produktīvāk."(citāts no grāmatas R. S. Šarma "Mūks kurš pārdeva savu ferari") Secinājumi - Pagāja pieci gadi pirmsskolā un pavīd doma, ka vislabākais laiks, kad darboties ar bērnu bija pirms pieciem gadiem. Varbūt labāk to darīt šodien? Ar šodienas domu vakar iestādīts koks neaugs. Neiztērējiet velti nevienu minūti no jums atvēlētā laika kopā ar bērnu. Bērns izaugs - būs sava ģimene un tad radīsies jautājums, kāpēc viņš pie mums nebrauc, nepalīdz.. Tad meklējiet atbildi vakardienā.

Būs ziemassvētku brīvdienas. Laiks pārdomām, laiks atpūtai un laiks... Vai vienmēr lietderīgi izmantojam laiku? Vai mums pietiek laika svarīgām lietām? Jautājums dzīves garumā... Vai mēs novērtējam katrs sev paredzēto laiku un kāda ir nozīme laikam?

*Lai uzzinātu, cik liela nozīme ir vienam gadam, pajautā to studentam, kurš izkritis gala eksāmenā. *Ja gribi zināt, cik vērtīgs ir viens mēnesis, pajautā to māmiņai, kurai priekšlaikus ir piedzimis bērns. *Lai zinātu, cik vērtīga ir viena nedēļa, pajautā to nedēļas laikraksta izdevējam. *Lai uzzinātu, cik vērtīga ir viena stunda, pajautā tiem, kas iemīlējušies un gaida, lai viens otru ieraudzītu. *Lai uzzinātu, cik vērtīga ir viena minūte, pajautā to kādam, kurš nokavējis vilcienu, lidmašīnu vai autobusu. *Lai uzzinātu vienas sekundes vērtību, pajautā to kādam, kurš izdzīvojis nelaimes gadījumā. *Lai uzzinātu milisekundes vērtību, pajautā to kādam, kurš olimpiādē ieguvis sudraba medaļu.

Cik bieži vakar neizmantotais laika sprīdis mums izmaina dzīvi?

Jaukie bērnudārza bērni, vecāki un Varakļānieši!

Nākamajā gadā izmantosim katru mums atvēlēto laika sprīdi lietderīgi!

Siltus, gaišus, baltus un ģimeniskus ZIEMASSVĒTKUS!

Jaunais gads iepriecina ar jaunām iespējām un izaicinājumiem!

Varakļānu bērnudārza vadītāja Ilga

Atsevišķi sludinājums no pirmsskolas

Cienījamie vecāki.

Ja jūs plānojat bērnam pirmsskolas apmeklējumu.

Lai, nerastos 1,5-3 gadus vecu bērnu grupiņā rinda uz vietu pirmsskolā,

vecākus aicinu pieteikt bērnus uz rindu pirmsskolā, lai uzsāktu vai 2020/2021 mācību gadā plānotu uzsākt apmeklēt pirmsskolu.

Informācija par bērnu nepieciešama, lai plānotu un komplektētu mazo bērnu grupu

Varakļānu pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis vadītāja Ilga Mestere

Varakļānu pirmsskolas izglītības iestāde «Sprīdītis»

Varakļāni - vēsturiski Latgale, teritoriāli Vidzeme. Vieta, kura atrodas gandrīz vienādā attālumā no Preiļiem, Madonas, Jēkabpils, Rēzeknes.

Kontakti

Kontaktinformācija: Rēzeknes iela 1, Varakļāni, Varakļānu novads, LV-4838,

Vadītāja Ilga Mestere:
e-pasts:bernudarzs@varaklani.lv
tālr.: 29342315
Izglītības metodiķe: Aija Apeine tālr. 26547317, e-pasts aiap@inbox.lv
Saimniecības daļas pārzine: Sandra Ūzuliņa tālr.: 25926400
Lietvedības sekretāre: Inese Vulāne tālr.: 22473808
Medmāsa: Anita Kanča tālr.: 29557299

© 2020. All Rights Reserved. Designed By DS PRO Latvija SIA